Przechodzisz właśnie na stronę:
Powrót

BGŻ BNP Paribas – Opinie

0

Szymon Masło |

26 września 2018

BGŻ BNP Paribas – Opinie

Bank BGŻ BNP Paribas powstał w roku 2014 poprzez fuzję Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z BNP Paribas Bankiem Polska S.A. W roku 2016 doszło też do fuzji prawnej, w wyniku której przejął on Sygma Bank Polska.
Jest bankiem uniwersalnym, który należy do międzynarodowej Grupy BNP Paribas i siódmym bankiem w naszym kraju pod względem wielkości aktywów (dane z III kwartału 2017 roku). Usługi świadczy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw oraz korporacji. Znane z reklam podmiotu hasło „Bank zmieniającego się świata” kojarzą niemal wszyscy, my zaś w dzisiejszej analizie sprawdzimy, czym podmiot ten wyróżnia się na rynku i co robi, by faktycznie za zmieniającym się światem nadążać. Przyjrzymy się zarówno produktom, jakie oferuje, jak i ofertom specjalnym, które ma do zaproponowania dla swoich nowych i stałych klientów. Poznamy także pojawiające się w sieci o BGŻ BNP Paribas opinie – te bowiem zawsze mówią więcej, niż slogany reklamowe. Jednocześnie spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to bank nowoczesny i przyjazny klientom.

Podstawowa oferta BGŻ BNP Paribas

Jak przystało na liczący się na rynku bankowym podmiot, BGŻ BNP Paribas ma w swojej ofercie dla klientów indywidualnych konto za 0 zł. Jego nazwa to „Konto Optymalne z Aplikacją GOmobile”. Nic nie kosztuje ani jego prowadzenie, ani też karta debetowa i wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz bankomatów Planet Cash. Co więcej, użytkownik konta zyskuje możliwość korzystania z nowej aplikacji mobilnej GOmobile (więcej napiszemy o niej w dalszej części analizy). Klienci indywidualni mogą też założyć „Konto Maksymalne”, przeznaczone przede wszystkim dla osób młodych (użytkownicy do 26 roku życia nie płacą tu za obsługę karty) oraz „Rachunek podstawowy”, który umożliwia dostęp wyłącznie do podstawowych transakcji i prowadzony jest wyłącznie w PLN jako rachunek indywidualny.

Dla klientów indywidualnych BGŻ BNP Paribas ma również bogatą ofertę kredytów: gotówkowe (również online), konsolidacyjne, samochodowe, ratalne (np. „Kredyt ratalny w sklepach tradycyjnych” z RRSO równym 0%), a także hipoteczne. Dla osób, które chciałyby oszczędzać, oferta banku również będzie interesująca. Poza samym kontem oszczędnościowym mamy tu „Rachunek Sejf” (0 zł za otwarcie, prowadzenie i przelewy przez Internet oraz wypłata środków bez utraty odsetek), a także kilka rodzajów lokat (np. „Lokata Progresywna”, która bardzo dobrze wpłynęła na pozytywne o BGŻ BNP Paribas opinie).

Dodatkowo klienci indywidualni banku założyć mogą „Rachunek maklerski”, skorzystać z oferty certyfikatów strukturyzowanych, a także z ubezpieczeń i funduszy inwestycyjnych.

Dla biznesu BGŻ BNP Paribas przygotował z kolei oferty pakietów, rachunków i lokat, a także finansowania i zarządzania gotówką. Warto zwrócić też uwagę na ofertę długoterminowego wynajmu samochodów dla firm. W odróżnieniu od leasingu nie ma tu wymagań co do wkładu własnego, niespodziewanych wydatków dotyczących napraw czy opłat za ubezpieczenie, a także ryzyka szybkiej utraty wartości auta.

Witryna internetowa BGŻ BNP Paribas

Po wejściu na witrynę w oczy rzuca się kojarząca się z tym akurat bankiem ciemna zieleń. Wspólnie z bielą sprawia ona, że strona wzbudza zaufanie i robi dobre, a także bardzo profesjonalne wrażenie.

Poza językiem polskim, witryna BGŻ BNP Paribas dostępna jest również w językach angielskim i ukraińskim (klikając w napisy „EN” i „UA”, które znajdują się na samej górze po prawej stronie, możemy przełączać się na te wersje językowe).

W górnej części witryny mamy zakładki „Klienci indywidualni”, „Bankowość Premium”, „Rolnicy”, „Małe przedsiębiorstwa”, „Przedsiębiorstwa” oraz „Korporacje”. Tak szczegółowy podział znacznie ułatwia użytkownikom znalezienie dokładnie tych produktów, których poszukują. Dodatkowo, klikając w ikonę lupki, mamy możliwość wpisania szukanej frazy i znaleźć interesujące nas produkt czy usługę, bez przedzierania się przez poszczególne podstrony.

Przechodząc niżej, widzimy dodatkowy podział na konta i kredyty, ale bez obaw – to nie koniec. Aby poznać ofertę dodatkową, wystarczy kliknąć w listę rozwijaną („Więcej”).

Jeszcze niżej widzimy przewijane boksy reklamowe z produktami. Klikając w któryś z nich, jesteśmy przenoszeni na podstronę, na której przeczytać możemy więcej szczegółów dotyczących wybranej pozycji. Mamy również część reklamową „Najczęściej wybierane”, która daje nam pojęcie o tym, jakie produkty BGŻ BNP Paribas cenią sobie inni klienci.

Ciekawym rozwiązaniem jest kolejna sekcja: „Co nowego”. Są to tak naprawdę aktualności z życia banku, jednak sama ich obecność na stronie głównej to dobre posunięcie, bowiem odwiedzający witrynę klienci mają większe szanse na to, by je przeczytać. A często są to informacje naprawdę istotne.

Odwiedzający witrynę BGŻ BNP Paribas bez trudu odnajdą także miejsce na wpisanie swojego numeru telefonu. Wówczas przedstawiciel banku oddzwoni do nich i przedstawi szczegóły oferty produktowej. Dla tych, którzy wolą skontaktować się z bankiem na własną rękę uruchomiona została działająca 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu infolinia. Co więcej, istnieje możliwość rozmowy z doradcą przez czat, a także wysłania e-maila.

Ponad 210 000 osób polubiło profil BGŻ BNP Paribas na portalu społecznościowym Facebook. Profil prowadzony jest bardzo aktywnie – praktycznie każdego dnia wrzucane są tu posty z ciekawymi informacjami, linkami do nowości w ofercie oraz do wartościowych artykułów. Warto dodać, że na profilu mamy też możliwość skontaktowania się z doradcą.

Wracając do samej witryny, na dole znajdziemy kursy walut i wyszukiwarkę najbliższych placówek banku oraz bankomatów. Dodatkowo możemy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi m.in. podmiotów współpracujących z BGŻ BNP Paribas, opłat i oprocentowania, reklamacji czy bezpieczeństwa. Wszystkie umowy i regulaminy również są dostępne – nie tylko dla obecnych, ale i dla potencjalnych klientów (możemy ściągnąć je na swój komputer lub urządzenie mobilne w wersji PDF).

Strona BGŻ BNP Paribas jest bardzo intuicyjna – poruszanie się po niej nie sprawia najmniejszych problemów. Bez trudu odnajdziemy wszystkie informacje, które nas interesują, a w razie pytań zawsze mamy kilka możliwości kontaktu z bankowym doradcą.

Za co klienci cenią BGŻ BNP Paribas?

Sieć to doskonałe źródło, dzięki któremu poznać możemy opinie o BGŻ BNP Paribas pisane przez zwykłych ludzi. Oczywiście nie są to wyłącznie opinie pochlebne – osoby niezadowolone z obsługi również szybko postanawiają dać upust swojej frustracji. Jednak ocen pozytywnych jest naprawdę dużo, a my przyjrzymy się, za co głównie są one przyznawane.

Klienci chwalą lokaty, a także kredyty, jakie oferuje BGŻ BNP Paribas, oraz fakt, że często nie ma problemów z przyznaniem tych ostatnich. Wiele jest też głosów mówiących o tym, że bank nie dzwoni bez potrzeby, aby np. przedstawić ofertę reklamową, co – nie ukrywajmy – bywa męczące. Pozytywne o BGŻ BNP Paribas opinie to także pokłosie wykorzystywania zalet bankowości elektronicznej – klienci chwalą sobie możliwość załatwienia wielu spraw bez wychodzenia z domu. Wiele dobrego przeczytać można również na temat miłej i profesjonalnej obsługi, a także szybkości działania, jeśli chodzi o załatwianie poszczególnych spraw.

Warto dodać, że w marcu 2018 roku BGŻ BNP Paribas uzyskał tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2018” w XI edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi. Z kolei w roku 2017 (listopad), w XVIII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” podmiot otrzymał Nagrodę Główną i Złotą Statuetkę w kategorii „Bank Uniwersalny” oraz tytuł „Bankowy Lider Jakości 2017” (został też nagrodzony Diamentową Statuetką”).

Ułatwienia dla klientów BGŻ BNP Paribas

Poza bardzo dużym wyborem produktów dla biznesu i klientów indywidualnych, który już sam w sobie stanowi niewątpliwe ułatwienie, bank ma do zaoferowania o wiele więcej.

Jak już wcześniej pisaliśmy, zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna, mają duży wpływ na pozytywne o BGŻ BNP Paribas opinie. Intuicyjna i bogata w informacje strona internetowa to nie wszystko. Do dyspozycji klientów bank oddaje również system „PL@NET”, zapewniający pełny i wygodny dostęp do finansów. Zgodnie ze swoim hasłem reklamowym „Bank zmieniającego się świata” podmiot postawił również na usługi mobilne, a konkretnie na zaawansowaną aplikację GOmobile. Logować się do niej możemy zarówno tradycyjnym PIN-em, jak i odciskiem palca. Poza przeglądem stanu konta, mamy możliwość płatności oraz wypłat bez karty.

Za duże ułatwienie dla klientów można też z pewnością uznać kilka metod kontaktu z bankiem, bo poza tradycyjną, działającą 24h/7 infolinią mamy tu czat (zarówno na witrynie podmiotu, jak i na jego profilu facebookowym), e-mail oraz formularz kontaktowy. 

Promocje w BGŻ BNP Paribas

O najważniejszych promocjach banku dowiemy się najszybciej z jego internetowej witryny. Reklamy dotyczące ofert specjalnych rzeczywiście rzucają się w oczy i trudno ich nie zauważyć, odwiedzając stronę BGŻ BNP Paribas.

Jedną z aktualnych promocji jest „Ostatni rok bez odsetek” – propozycja kredytu gotówkowego z RRSO 9,95%. Dodatkowo posiadacze konta osobistego w BGŻ BNP Paribas mogą wziąć udział w promocji „Aktywni z kontem” i przez 3 miesiące trenować za darmo w wybranych klubach sportowych. Inną ciekawą akcją jest „Kupuj mobilnie” – w promocji tej otrzymać można kody, dzięki którym użytkownik otrzymuje 50 zł do wykorzystania w sklepach sieci Biedronka lub na Allegro.

W latach ubiegłych BGŻ BNP Paribas również nie próżnował. Np. w roku 2017 za założenie „Konta Optymalnego” można było otrzymać 110 zł premii. Co więcej, korzystając aktywnie z karty, nawet 300 zł z wydanych pieniędzy mogło wrócić na nasze konto (moneyback). W roku 2016 z kolei głośnym echem odbiła się promocja „Konto z nagrodami”, w której za otwarcie rachunku osobistego i korzystanie z karty w BGŻ BNP Paribas można było otrzymać premię w wysokości 130 zł.

Czym BGŻ BNP Paribas wyróżnia się na rynku?

Duży wybór produktów, i to zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, to z pewnością coś, co pozytywnie wyróżnia ten bank. Poza kontami, kredytami i lokatami mamy tu również do czynienia ze specjalną ofertą dla rolników czy wspólnot mieszkaniowych, a także pakiet „Private Banking” – kompleksowe rozwiązania, które najlepiej odpowiadają indywidualnym oczekiwaniom klientów.

W tym miejscu znów warto wrócić do hasła, którym posługuje się podmiot: „Bank zmieniającego się świata”. Patrząc na zaawansowaną bankowość elektroniczną i usługi mobilne można potwierdzić – BGŻ BNP Paribas z sukcesem dotrzymuje kroku zmianom, jakie mają miejsce w dzisiejszych czasach. Jednak stawiając na nowoczesność i postęp, nie zapomina też o ludziach, którzy cenią sobie bankowość tradycyjną – w całym kraju ma blisko 500 oddziałów, a rozbudowana sieć bankomatów bardzo ułatwia życie jego klientom.

Przeglądając witrynę internetową, a także czytając dostępne w sieci o BGŻ BNP Paribas opinie i obserwując organizowane przez podmiot promocje ma się wrażenie, że jest to bank o bardzo pro klienckim podejściu. Co więcej, nie jest to wrażenie mylne – tak jest w rzeczywistości i to kolejna rzecz, która z pewnością wyróżnia ten podmiot.

Podsumowanie opinii o BGZ BNP Paribas

Na swojej stronie internetowej BGŻ BNP Paribas informuje, że jego misją jest oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą jego klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Rzeczywiście – bank ten to nie tylko nr 1 w segmencie rolno-spożywczym, ale też lider w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Zajmuje także wiodącą pozycję w sektorze dużych firm i korporacji międzynarodowych.

BGŻ BNP Paribas to – jak już wspominaliśmy – bank o bardzo pro klienckim podejściu. Jego oferta powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających, bo wybór produktów i usług jest tu naprawdę imponujący. Nie możemy też zapominać o komforcie, jaki bank zapewnia swoim klientom poprzez bankowość elektroniczną i mobilną, a także dzięki dużej ilości oddziałów i rozbudowanej sieci bankomatów na terenie całego kraju. Na uwagę zasługuje też czynna 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu infolinia – klient banku w każdym momencie może skontaktować się z doradcą, co z pewnością daje poczucie bezpieczeństwa.

Nieprzypadkowo BGŻ BNP Paribas zdobywa każdego roku tak wiele nagród i zajmuje wysokie pozycje w rankingach. To instytucja nowoczesna, otwarta na zmiany i wyzwania, a dodatkowo charakteryzująca się bardzo profesjonalnym podejściem do zadań, jakie stawia przed nią rynek. Naszym zdaniem jest to bank, który z pewnością można polecić zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu z nami. Może masz jakieś ciekawe promocje - chętnie wymienimy doświadczenia.