Przechodzisz właśnie na stronę:
Powrót

IdeaBank – Opinie

0

Szymon Masło |

23 sierpnia 2018

Krótka informacja o Idea Bank

IdeaBank – Opinie

 

 

Idea Bank powstał w roku 2010 na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku i na początku funkcjonował wyłącznie w Internecie. Pierwsze oddziały stacjonarne otwarte zostały w lipcu 2011 roku. Bank kieruje swoją ofertę do małych i średnich firm, a jego celem jest ułatwienie im funkcjonowania na coraz bardziej konkurencyjnym i ciągle rozwijającym się rynku. Co więcej, został stworzony również po to, by wspomagać osoby przedsiębiorcze w realizacji ich marzeń dotyczących własnego biznesu. Na swojej witrynie Idea Bank zapewnia, że wieloletnie doświadczenie w branży finansowej pozwoliło jego specjalistom stworzyć idealny pakiet produktów kredytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, które umożliwiają start i prężny rozwój firmy. Bank posiada w całej Polsce sieć oddziałów, a także własne bankomaty i wpłatomaty. Aktualnie obsługuje około 300 tysięcy firm. W naszej analizie przyjrzymy się produktom i usługom, jakie oferuje, a także innym, nie mniej istotnym zmiennym, jak chociażby organizowane promocje czy poziom obsługi klienta. Pozwoli nam to odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest tajemnica jego sukcesu i wysokiej pozycji w branży oraz skąd biorą się tak dobre o Idea Bank opinie.

Podstawowa oferta Idea Bank

Choć, jak już wspominaliśmy, bank stworzony został z myślą o przedsiębiorcach, oferuje również konta osobiste jako dodatek do oferty biznesowej. Konto IDEALNE opinie ma szczególnie dobre, bowiem wyróżnia się tym, co klienci lubią najbardziej – brakiem opłat. Jego otwarcie i prowadzenie oraz standardowe przelewy internetowe są za 0 zł. Co więcej, dwa pierwsze przelewy natychmiastowe również nic nie kosztują. Nie jest też pobierana żadna opłata za wydanie i obsługę karty debetowej do tego konta.

Konto FIRMA TO JA to również, jak w przypadku Konta IDEALNEGO, brak opłat, a ponadto innowacyjny system do zarządzania firmą Idea Cloud w pakiecie oraz terminal płatniczy SumUp lub Elavon do konta. Z kolei Konto IDEALNA FIRMA to, poza brakiem opłat, darmowe wpłaty w ponad 1000 wpłatomatów. Warto dodać, że Idea Bank oferuje również konta walutowe za 0 zł, Konto ZYSKOWNE (z wysokim oprocentowaniem), Konto OSZCZĘDNOŚCIOWE czy Konto BRANŻOWE, gdzie jego właściciel otrzymuje 10% zwrotu kwoty wydanej na zakupy dla swojej firmy.

Również osoby zainteresowane kredytem nie będą zawiedzione. Idea Bank oferuje m.in. kredyt z decyzją online, Kredyt FAIR z miesięczną ratą 0 zł, finansowanie dla spółek, kredyt inwestycyjny czy Kredyt na Innowacje Technologiczne. Leasing Idea Bank opinie ma bardzo pozytywne, a karta kredytowa Mastercard dla firm to nawet 60 dni bez odsetek.

Klienci banku mają też spory wybór w kwestii lokat z wysokim oprocentowaniem (m.in. Lokata HAPPY i Lokata NA NOWE ŚRODKI). Z kolei np. Lokata NR 1 to elastyczny wybór okresu trwania (od 1 do 60 miesięcy) i kwoty (od 500 zł do 1 000 000 zł), zaś Lokata SKARBONKA nie wymaga otwierania konta. Idea Bank oferuje ponadto Lokaty Strukturyzowane oraz UFK (Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe).

Witryna internetowa Idea Bank

Jeśli w szczególności zainteresowani będziemy promocjami, jakie bank przygotował zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, to po wejściu na witrynę ideabank.pl od razu się z nimi zapoznamy. Strona główna to w dużej części właśnie okna reklamowe – przyjemne dla oka zdjęcia i obrazki oraz kilka kluczowych informacji o danym produkcie, a także oczywiście rozwinięcie tematu na wybranej podstronie (już po kliknięciu).

Witryna utrzymana jest w biało-niebieskiej tonacji (wzrok się nie męczy), a poruszanie się po niej nie sprawia żadnych problemów. Poza oknami reklamowymi mamy tu oczywiście górne menu, gdzie wybrać możemy zakładkę Usługi, Kredyty, Konta, Lokaty lub Inwestycje – w zależności od tego, co szczególnie nas interesuje.

Na samym dole witryny znajdują się z kolei zakładki O nas, Kariera, Aukcje czy Komunikaty, a także informacja o relacjach inwestorskich i zbiór najważniejszych dokumentów. Uwagę szczególną warto zwrócić na Najczęściej zadawane pytanie – znajdziemy tam dokładne omówienie zagadnień związanych m.in. z lokatami, logowaniem, kontem, kartą płatniczą, przelewami, kredytem czy reklamacjami. Jeśli mimo wszystko nie znajdziemy odpowiedzi, której szukamy, skorzystać możemy z pomocy doradcy bankowego, dzwoniąc na infolinię. Możemy również wypełnić formularz kontaktowy online.

Idea Bank posiada profil na portalu społecznościowym Facebook, a liczba osób, które go polubiły, przekroczyła już 103 tysiące. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie na nim szybko dowiedzieć się można o promocjach, jakie bank organizuje, a także obejrzeć ciekawe filmiki, np. z serii „Prasówka dla firm”. Warto dodać, że przez portal Facebook możemy się też skontaktować z przedstawicielem Idea Banku (okienko z czatem wyskakuje automatycznie po wejściu na stronę profilu Idea Bank). 

Za co klienci cenią Idea Bank

Opinie klientów o Idea Bank najprościej poznać, korzystając z sieci. Dużo dobrego przeczytać możemy o lokatach i usłudze faktoringu (polega ona na nabyciu przez bank naszych wierzytelności). Oczywiście Konto Idealne Idea Bank opinie również ma bardzo dobre, a darmowa karta do konta to przysłowiowa wisienka na torcie.  Nikt nie lubi płacić za coś, co może mieć za darmo, zatem trudno dziwić się temu, że klienci bardzo lubią takie rozwiązania. Część osób zwróciła dodatkowo uwagę na szybkość działania biura obsługi klienta i bardzo miłe oraz profesjonalne podejście. Dobrą opinią cieszą się również placówki banku, a także często organizowane przez podmiot promocje. Nie brakuje oczywiście także opinii negatywnych o Idea Banku, wskazujących na pewne wady oferty, jednak trzeba pamiętać, że to właśnie niezadowolony klient szybciej napisze niepochlebny komentarz…

Ułatwienia dla klientów Idea Bank

Największym ułatwieniem dla klientów będzie z pewnością możliwość wyboru. Praktycznie każdy produkt i usługa Idea Banku występuje w kilku różnych opcjach – tak, by każdy mógł wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem witryny ideabank.pl. Nie tylko z uwagi na to, że jest intuicyjna i dobrze zaprojektowana, ale również, a może przede wszystkim z uwagi na fakt, iż doskonale spełnia ona swoją rolę informacyjną. Dział dotyczący pytań i odpowiedzi jest mocno rozbudowany, każdy może zapoznać się z dokumentacją dotyczącą produktów i usług, a ich opisy są zrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy, bo słownictwo branżowe nie jest tu nadużywane. Dla klienta jest to niezwykle ważne, bowiem bankowość może wydawać się niekiedy dość skomplikowana (ba! – ona jest skomplikowana!), natomiast zespół Idea Banku postarał się, by maksymalnie przekaz ten uprościć.

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu? Bez limitu i bez opłat? Takie rozwiązanie oferuje swoim klientom Idea Bank – Chmura Faktur opinie ma bardzo dobre i trudno się temu dziwić, bo to rzeczywiście wygodne i niezwykle pomocne rozwiązanie.

Posiadając konto FIRMA TO JA klient ma do dyspozycji (za darmo) kantor internetowy. Stacjonarnie skorzystać może natomiast z Idea Hub – darmowej przestrzeni coworkingowej z darmowym WiFi, bezpłatną kawą i dostępem do urządzeń biurowych.

Aplikacja Mobilna Idea Bank to kolejne, wygodne dla klientów rozwiązanie. Stan konta widoczny jest bez logowania, a zalogować możemy się do niej zarówno przy użyciu PINu, jak i wężykiem. Aplikacja umożliwia zarządzanie swoimi finansami np. przy użyciu telefonu.

Idea Cloud opinie zebrała również w większości pozytywne. To platforma do zarządzania firmą, z bezpłatnym programem do faktur w pakiecie. Wraz z nią klient otrzymuje też dostęp do wspomnianego już Idea Hub oraz do Mobilnego Wpłatomatu.

Uwagę zwraca też niezwykłe ułatwienie dla klientów w postaci Obsługi księgowej. Idea Bank pomoże w formalnościach urzędowych, pozwoli oszczędzić czas na rozliczenia podatkowo-księgowe, a dodatkowo w standardzie zaoferuje optymalizację podatkową. 

Promocje Idea Bank

Jak już wspominaliśmy, o głównych promocjach banku informacje znajdziemy od razu na głównej stronie witryny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić sporo czasu, bo nie musimy przedzierać się przez dziesiątki podstron, by na wybrane promocje w końcu trafić.

Aktualnie Idea Bank oferuje 600 zł premii dla użytkowników konta FIRMA TO JA. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że samo konto jest darmowe, a wraz z nim w pakiecie otrzymujemy platformę Idea Cloud z aplikacją mobilną, Mobilny Wpłatomat, dostęp do Idea Hub (nielimitowany) oraz preferencyjne warunki na terminale płatnicze.

Inne aktualne promocje Idea Bank to lokata do 5% w skali roku w ofercie z Lokatą Strukturyzowaną, Lokata Happy do 4% (można założyć ją online) oraz kredyt FAIR z miesięczną ratą 0 zł. Brzmi dobrze – nic dziwnego, że promocje Idea Bank opinie mają w przeważającej większości pozytywne.

Oczywiście również w przeszłości bank nie zapominał o nowych i stałych klientach – oferty specjalne pojawiały się tu w zasadzie od początku, miały jedynie różne formy. Dobrym przykładem może tu być chociażby głośna promocja „Cashback dla przedsiębiorców”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów.

Czym Idea Bank wyróżnia się na rynku?

Szeroka gama produktów i usług, jaką oferuje bank, zadowoli większość przedsiębiorców, również tych bardzo wymagających. Zarówno same konta, jak i lokaty, a także oferta kredytowa są mocno rozbudowane i każdy powinien znaleźć dokładnie taki produkt czy usługę, jakich szuka.

Choć z oczywistych względów największą popularnością cieszą się w Idea Bank konta za 0 zł, nie wolno zapominać o tym, że zarówno do nich, jaki i do innych produktów oferowane są atrakcyjne, często zresztą darmowe, dodatki (Idea Hub będzie tu chyba najbardziej wyrazistym przykładem, choć Idea Cloud czy aplikacja mobilna to również – mówiąc kolokwialnie – niezłe kąski).

Idea Bank stworzony został dla przedsiębiorców. Dzięki temu, prowadząc firmę, możemy mieć pewność, że trafiliśmy pod dobre skrzydła. Podmiot wyspecjalizował się bowiem w pomaganiu zarówno małym przedsiębiorstwom, jak i tym większym, a swoje produkty i usługi odpowiednio do nich dopasowuje.

Ciągłe promocje Idea Banku to również nie lada gratka. Nic tak nie irytuje, zwłaszcza stałych klientów banku, jak właśnie bycie „tylko klientem”. Każdy pragnie być w jakiś sposób doceniony czy nagrodzony, zwłaszcza jeśli od dawna korzysta z usług danego podmiotu. Idea Bank opinie klientów szanuje i co za tym idzie nie zapomina o promocjach ani dla stałych, ani dla nowych przedsiębiorców.

Choć bank na początku funkcjonował wyłącznie w sieci, a jego obecna witryna internetowa i aplikacja mobilna udowadniają, ze świetnie odnajduje się w cyfrowej rzeczywistości, nie zapomniał on również o klientach stacjonarnych, rozwijając potężną sieć placówek. Klienci mogą zatem porozmawiać z doradcą bankowym twarzą w twarz, nawet jeśli będą to jedynie spotkanie okazyjne.

Podsumowanie

Naprawdę trudno znaleźć podmiot, który miałby tak rozbudowaną ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, jaką posiada właśnie Idea Bank. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty: bank ten za cel obrał sobie obsługę właśnie takich klientów, a swoje produkty i usługi stara się maksymalnie do ich potrzeb dopasować. Czytając pozytywne opinie klientów o Idea Bank możemy śmiało założyć, że cel ten został osiągnięty.

Darmowe konto to nie wszystko, bowiem na tym konkurencyjnym rynku staje się ono w zasadzie standardem i duża część banków ma już je w swojej ofercie. Dlatego Idea Bank poszedł dalej i do konta oferuje atrakcyjne dodatki. Idea Hub, Idea Cloud, bezpłatny program do faktur czy aplikacja mobilna to tylko wybrane przykłady takich działań.

Przedsiębiorcy niezmiernie rzadko zadowalają się jedynie kontem bankowym. Chcą się rozwijać i pragną inwestować. Naprzeciw takim oczekiwaniom Idea Bank również wychodzi, oferując zarówno atrakcyjne kredyty, jak i lokaty.
Rozbudowana sieć placówek, bankomatów i wpłatomatów to kolejna zaleta Idea Banku, bowiem nie zawsze i nie wszystko załatwić można online. Wiele osób, nawet młodych, w pewnych kwestiach woli poza tym tradycyjne podejście i dobrze, że tutaj mogą na takowe liczyć.

Idea Bank to podmiot godny zaufania i słuchający swoich klientów. Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą, naprawdę warto zapoznać się z produktami i usługami, jakie oferuje, a także obserwować wciąż pojawiające się nowe, atrakcyjne promocje.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu z nami. Może masz jakieś ciekawe promocje - chętnie wymienimy doświadczenia.