Przechodzisz właśnie na stronę:
Powrót

City Bank Handlowy – Opinie

0

Szymon Masło |

25 sierpnia 2018

Krótka informacja o Citi Handlowy.

City Bank Handlowy – Opinie

Citibank (Poland) S.A. rozpoczął działalność w Polsce w roku 1991. Z kolei w roku 1997, po prawie 60 latach przerwy, na warszawską giełdę powrócił Bank Handlowy. W roku 2001 (marzec) nastąpiła fuzja obu tych banków. Dziś Bank Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, która swoje produkty i usługi oferuje pod marką Citi Handlowy. Citi to wiodąca instytucja finansowa na świecie i z tego tytułu klienci banku liczyć mogą na dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach świata. Na swojej witrynie Citi Handlowy reklamuje się jako bank, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów. Innowacyjne i nowoczesne produkty, rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, światowa technologia, wygodny dostęp do produktów (Internet, telefon, sieć oddziałów) oraz do globalnej sieci Citi – to wszystko oferuje swoim klientom Citi Handlowy. W naszej analizie przyjrzymy się bliżej produktom i usługom banku, ale też weźmiemy pod lupę inne, nie mniej istotne zmienne, jak chociażby poziom, obsługi klienta czy organizowane przez podmiot promocje. Przeanalizujemy również pojawiające się o Citi Handlowy opinie klientów.

Podstawowa oferta Citi Handlowy

Jeśli interesuje nas założenie konta w tym banku, wybór mamy naprawdę spory. Konto Citi Priority to „codzienne finanse za 0 zł” – bezpłatne prowadzenie konta osobistego, walutowego i firmowego, transakcje w PLN, USD, GBP oraz EUR (brak kosztów przewalutowania), wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w Polsce oraz szybkie wpłaty na konto w sieci Euronet. Konto Citi Gold to z kolei bezpłatne doradztwo inwestycyjne, analizy, wsparcie w decyzjach finansowych (osobisty opiekun) i globalne przywileje, a na dodatek dostęp do szerokiej gamy produktów finansowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych na preferencyjnych warunkach. CitiKonto to konto osobiste z bezpłatnymi przelewami przez Internet, możliwością ustawienia stałego zlecenia czy polecenia zapłaty w Citibank Online, a także wypłacaniem gotówki z bankomatów Citi Handlowy w Polsce i Citi za granicą bez żadnych opłat. Możemy także skorzystać z prestiżowego konta Citigold Private Client, jednak warunkiem będzie tutaj utrzymanie średniego miesięcznego salda na rachunku na poziomie 3 mln złotych.

Jak każdy liczący się bank, także Citi Handlowy oferuje swoim klientom różnego rodzaju pożyczki. Może to być pożyczka gotówkowa (dopasowana do potrzeb i możliwości zainteresowanego), linia kredytowa (a zatem dostęp do dodatkowych pieniędzy w razie potrzeby), jak również internetowa pożyczka gotówkowa z prowizją 0% czy pożyczka konsolidacyjna.

Citi Handlowy oferuje także kredyt mieszkaniowy i pożyczkę hipoteczną, możliwość inwestowania (usługi maklerskie) i ubezpieczenia (m.in. inwestycyjne, oszczędnościowe, podróżne).

Witryna internetowa Citi Handlowy

Charakterystyczne logo banku oraz równie charakterystyczny i nieodłącznie z nim związany kolor niebieski pojawiają się oczywiście również na witrynie citibank.pl. Poruszanie się po niej nie powinno sprawiać nikomu problemów – na samej górze mamy sekcje Karty Kredytowe, Konta Osobiste, Pożyczki, Produkty Hipoteczne, Inwestowanie i Ubezpieczenia. Po najechaniu na którąkolwiek z nich, otwierają się bardziej szczegółowe podsekcje, z których wybrać możemy interesujący nas produkt bądź usługę.

Dobrze wyeksponowane są okna reklamowe, informujące o wartych uwagi produktach i usługach objętych promocją. Aktualnie są to np. Konto za 0 zł z linią kredytową 0% do 7 dni oraz konto z premią do 400 zł. Praktycznie cała strona główna wypełniona jest tego typu ofertami promocyjnymi, dzięki czemu nie musimy szukać ich na podstronach, co z pewnością oznacza dużą oszczędność czasu.

Na samym dole strony mamy wiele innych zakładek. Znajdują się w nich m.in. informacje o Citi Handlowy, aktualności, dokumenty czy informacje na temat oprocentowania. W dobrze rozbudowanej sekcji Pytania i odpowiedzi znaleźć można wątki dotyczące bankowości internetowej, transakcji, kont i kart. Podłączenie karty do innego rachunku, jej aktywacja czy powiadomienia Push i CitiAlerts – o tym wszystkim również możemy się tam dowiedzieć.

Citi Handlowy posiada profil na portalu społecznościowym Facebook, a liczba polubień to obecnie ponad 145 800, zatem wynik naprawdę imponujący. Co więcej, bank zapewnił możliwość kontaktu z przedstawicielem przez ten właśnie portal, co dla wielu, szczególnie młodszych użytkowników, z pewnością będzie bardzo wygodne. Profil warto polubić, bo dzięki temu szybko dowiemy się, jakie są najnowsze promocje Citi Handlowy – informacja o nich ukazuje się tam niezwłocznie.

Dobre opinie klientów o Citi Handlowy pojawiają się w sieci często – chwalą oni m.in. infolinię banku. W zależności od tego, czy jesteśmy klientem indywidualnym, mikroprzedsiębiorstwem czy korporacją, do naszej dyspozycji pozostają osobne numery tej infolinii. Z bankiem skontaktować możemy się również za pomocą e-maila oraz faksu.

Za co klienci cenią Citi Handlowy?

W Internecie znaleźć możemy bardzo wiele wątków dotyczących banku. Kredyt Citi Handlowy opinie ma w większości pozytywne, a wielu klientów zwraca uwagę na minimum formalności, szybką decyzję oraz miłą i profesjonalną obsługę. Chwalone są również karty kredytowe i konta osobiste oraz firmowe. Duża część osób zwraca uwagę na brak ukrytych opłat, a także szybkość działania podmiotu (na załatwienie sprawy nie trzeba tu czekać w nieskończoność, jak to ma miejsce u części konkurencji). Oczywiście najwięcej opinii pozytywnych zebrało konto za 0 zł, czemu trudno się dziwić – obecnie większość liczących się banków takie właśnie rozwiązanie dla swoich klientów wprowadza i śmiało można powiedzieć, że staje się to wręcz standardem.

Ułatwienia dla klientów Citi Handlowy.

Osobne infolinie w zależności od rodzaju klienta to bardzo dobre podejście, dzięki któremu tak znienawidzone kolejki w oczekiwaniu na połączenie są wyraźnie mniejsze, a co za tym idzie, czas oczekiwania również zostaje skrócony.

Strona internetowa citibank.pl została profesjonalnie zaprojektowana i można na niej znaleźć większość najważniejszych informacji. Co więcej, niezależnie od tego, czy jesteśmy klientem banku, czy też nie, zapoznać możemy się z dokumentacją, a dzięki profilowi podmiotu na Facebooku, poznać o Citi Handlowy opinie, które pojawiają się pod postami.

Przeglądając ofertę banku, uwagę zwraca duża możliwość wyboru – zarówno w kwestii samego konta czy karty kredytowej, jak i pożyczek, produktów hipotecznych, a także inwestowania i różnego typu ubezpieczeń. Citi Handlowy znany jest ponadto z tego, że często organizuje dla swoich obecnych i potencjalnych klientów promocje.

Aplikacja Citi Mobile opinie zebrała w sieci naprawdę dobre i jest kolejnym ułatwieniem dla klientów. Można przez nią m.in. zarządzać swoim kontem i dokonywać transakcji, ale też logować się odciskiem palca, podłączyć kartę do rachunku czy błyskawicznie wykonać przelew. Dodatkowo dzięki opcji Powiadomienia otrzymamy informację o wybranych aktywnościach, które zostaną na naszym rachunku zarejestrowane przez bank (np. uznania i obciążenia konta). Ma to niebagatelne znaczenie, gdy mówimy o bezpieczeństwie.

Nie wolno zapominać, że Citi Handlowy, mimo iż idzie z duchem czasu i przoduje w bankowych technologiach, posiada też bardzo rozbudowaną sieć placówek dla klientów indywidualnych i korporacyjnych na terenie całego kraju. Bez trudu znajdziemy je zresztą, wchodząc w zakładkę Placówki na citibank.pl.

Promocje Citi Handlowy

W momencie pisania tej recenzji, na stronie banku znaleźliśmy między innymi informacje o koncie za 0 zł, opinie o którym są bardzo pozytywne, promocję dotyczącą możliwości otrzymania 400 zł na zakupy w Decathlon z kartą Citibank oraz promocję polegającą na płaceniu kartą, z możliwością rozłożenia transakcji na 12 rat oraz zwrocie pierwszej z nich. A to tylko część dostępnych na stronie ofert specjalnych. Za zakupy w sklepach grupy Morele.net otrzymać możemy 300 zł, z kartą kredytową Citi Handlowy zakupy na raty możliwe są z RRSO 0%, a otwierając konto Citigold, lokata 4% na trzy miesiące również będzie w naszym zasięgu. Trzeba powiedzieć, że bank ten promocji ma rzeczywiście bardzo wiele.

Stałą, a jednocześnie ciągle ulegającą zmianom promocją jest Citi Specjals. To Program Korzyści, przygotowany specjalnie dla klientów Citi Handlowy. Obecnie to prawie 250 okazji – nagród, rabatów, promocji i niespodzianek. W restauracjach, sklepach odzieżowych, spożywczych i kosmetycznych oraz w wielu innych punktach stacjonarnych i online (jest ich już ponad 5000).

W kwestii promocji Citi Handlowy nie próżnował także w przeszłości – w roku 2015 na przykład można było za założenie karty kredytowej dostać laptopa firmy Lenovo, a za jej polecenie znajomemu otrzymać 2 x po 400 zł. Wcześniej bank rozdawał też gadżety Samsunga (tablety, telefony i smartwatche) czy rejestratory wideo dla kierowców oraz oferował moneyback za tankowanie.

Czym Citi Handlowy wyróżnia się na rynku?

Bank z całą pewnością wyróżnia się bardzo rozbudowaną ofertą produktów i usług, bo poza kontami osobistymi mamy tu także konta firmowe, a obok produktów hipotecznych i pożyczek istnieje możliwość inwestowania i skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń. Wybór jest zatem naprawdę imponujący, a na tak konkurencyjnym rynku to właśnie możliwość wyboru klienci cenią sobie szczególnie.

Czy konto za 0 zł jest czymś, co Citi Handlowy wyróżnia? I tak, i nie. Jak już wspominaliśmy, z jednej strony tego typu rozwiązanie staje się już standardem, z drugiej jednak wiele banków wciąż nie wprowadziło go do swojej oferty.

Promocje Citi Handlowy opinie mają rzeczywiście pozytywne, a to przede wszystkim dlatego, że jest ich naprawdę dużo. Co za tym idzie – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, niektóre z nich naprawdę nie wymagają od klienta wiele zachodu, bo nierzadko wystarczy założyć konto czy kartę kredytową, by – kolokwialnie mówiąc – zgarnąć atrakcyjną nagrodę czy też zarobić dodatkowe pieniądze.

Połączenie tradycji z nowoczesnością to rzeczywiście coś, co bank Citi Handlowy pozytywnie wyróżnia. Z jednej strony mamy tu zaawansowane technologie, profesjonalną stronę internetową oraz aplikację mobilną Citi Mobile, z drugiej zaś mnóstwo rozsianych po kraju oddziałów, w których bardziej tradycyjny klient ma możliwość porozmawiania z doradcą twarzą w twarz. I tylko od nas zależy, jaką formę kontaktu wybierzemy. Ważne jednak, że taki wybór posiadamy.

Podsumowanie

Citi Handlowy to nie tylko darmowe konto czy mobilna aplikacja, dzięki której z poziomu telefonu jesteśmy w stanie sprawnie zarządzać swoimi finansami. To także godny zaufania podmiot, który od lat bierze duży udział w kształtowaniu polskiej bankowości. Co więcej, od lat też utrzymuje się na szczytach rankingów dotyczących rozmaitych produktów i usług z sektora bankowego.

Naszym zdaniem Citi Handlowy to przede wszystkim bank o bardzo pro klienckim podejściu. Świadczą o tym chociażby często organizowane i naprawdę atrakcyjne promocje. Świadczy o tym również pomysłowość, bo program Citi Specials jest jednym z największych przedsięwzięć tego typu na rynku, a opinie klientów o Citi Handlowy pełne są pozytywnych wzmianek także i o tym rozwiązaniu.

Czy Citi Handlowy jest bankiem nowoczesnym? Z całą pewnością. Jednak, jak już wspominaliśmy, nie zapomina on również o klientach o podejściu bardziej tradycyjnym, których jest przecież naprawdę wielu. Z tego tytułu powstało wiele placówek banku i praktycznie każdy znajdzie jakąś w stosunkowo bliskiej okolicy.

Pożyczka Citi Handlowy opinie ma w większości pozytywne, podobnie jak konto osobiste czy produkty hipoteczne banku. Ubezpieczenia z kolei to dodatkowe możliwości dla klienta tego banku. Obserwując działania podmiotu dochodzimy do wniosku, że ciągle się on rozwija. Jesteśmy także pewni, że w przyszłości nie raz jeszcze pozytywnie nas zaskoczy.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu z nami. Może masz jakieś ciekawe promocje - chętnie wymienimy doświadczenia.