Przechodzisz właśnie na stronę:
Powrót

ING Bank Polski – Opinie

0

Szymon Masło |

25 sierpnia 2018

Krótka informacja o ING Bank Śląski

ING Bank Polski – Opinie

ING Bank Śląski S.A. to polski bank uniwersalny, który założony został w roku 1988 w wyniku wyodrębnienia z NBP. W roku 1991 przekształcony został z banku państwowego w spółkę akcyjną (w roku 1994 akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych). W roku 2001 Bank Śląski połączony został z ING Bank N.V. i od tego czasu używana jest nazwa ING Bank Śląski. Aby jednak nie kojarzyć się wyłącznie ze Śląskiem, a być postrzeganym jako instytucja ogólnopolska, na placówkach banku widnieje nazwa ING Bank. Obecnie instytucja posiada ponad 4,5 mln klientów detalicznych i ponad 55,5 tys. klientów korporacyjnych. Placówek banku w całej Polsce jest już ponad 350, a bankomatów ponad 1000. Na swojej witrynie ING Bank Śląski chwali się również informacją o tym, że 56% reklamacji rozpatrzonych zostało w 24 godziny, co z pewnością jest imponującym wynikiem. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się zarówno produktom, jakie oferuje, jak również pozostałym zmiennym, jak chociażby organizowane promocje czy ułatwienia dla klientów. ING Bank Śląski opinie online ma w większości pozytywne, my zaś sprawdzimy, co jest przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy.

Podstawowa oferta ING Bank Śląski

Bank świadczy usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz dla firm i instytucji, a jego główne hasło reklamowe „Liczą się ludzie” kojarzy większość dorosłych Polaków. Uwagę zwraca konto osobiste Direct – jego prowadzenie, przelewy internetowe w złotówkach, karta Visa oraz wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash są darmowe (wszystko za 0 zł). Konto dla młodych Mobi opinie również ma bardzo dobre i również w większości przypadków nic nie kosztuje, przy czym tutaj 0 zł dotyczy także karty wielowalutowej, na dodatek z własną grafiką. Klienci mogą też wybrać Konto Komfort – w tym przypadku ING Bank Śląski wprowadził co prawda opłatę za jego prowadzenie, jednak wypłaty z bankomatów, karta Visa czy krajowe przelewy w złotówkach, z pewnymi wyjątkami, również nic nie kosztują. Bank oferuje ponadto Konto dla dziecka oraz Konto walutowe.

Przedsiębiorców z pewnością ucieszy informacja, że również konto firmowe w ING Bank Śląski jest darmowe, pod warunkiem bycia „aktywnym”. A aktywnym jest ten, kto z konta opłaci ZUS lub US, lub na czyje konto wpłynie miesięcznie odpowiednia kwota (aktualnie jest to 2000 zł).

ING Bank Śląski oferuje oczywiście pożyczkę gotówkową na dowolny cel (można zaciągnąć ją online lub składając wizytę w oddziale), limit zadłużenia w koncie oraz kredyt hipoteczny oraz Pensję na już (limit zadłużenia na 15 dni – na nieoczekiwane wydatki przed wypłatą). Przedsiębiorcy mogą z kolei liczyć na Pożyczkę dla firmy (nawet do 1,2 mln zł) oraz na Linię kredytową dla firm, zatem stały dostęp do dodatkowych środków pieniężnych. Warto też wspomnieć o leasingu – ING Lease oferuje programy leasingowe na samochody, maszyny i urządzenia oraz inny sprzęt.

Oczywiście ING Bank Śląski daje też możliwość oszczędzania – tu mamy do wyboru Otwarte Konto Oszczędnościowe (zwykłe i Bonus), a także Konto oszczędnościowe dla dziecka. Jeśli z kolei interesują nas inwestycje, warto zwrócić uwagę na Konto Funduszowe, Lokatę z Funduszem czy Inwestycyjną Lokatę Terminową. Lokaty w ING Bank Śląski opinie mają w większości pozytywne – klienci cenią sobie tu przede wszystkim sporą możliwość wyboru.

Zrzut ekranu 2018-08-25 o 13.32.10

U osób, które często stykały się z reklamami telewizyjnymi banku, w pamięci pozostał zapewne charakterystyczny kolor pomarańczowy. Sama witryna utrzymana jest przede wszystkim w kolorach białym i właśnie pomarańczowym, a zaprojektowana została w sposób naprawdę profesjonalny.

Na samej górze strony ingbank.pl odwiedzający widzi podział na klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz firmy i korporacje. Poniżej są już sekcje bardziej szczegółowe, dotyczące kont osobistych, oszczędności, inwestycji czy płatności.

ING Bank Śląski nie oczekuje od odwiedzających, że będą oni szukać najnowszych promocji – informuje o nich w dużym, dobrze widocznym oknie w górnej części witryny. Przyciągające wzrok zdjęcia, krótkie, ale dobrze przemyślane hasła oraz przycisk „Sprawdź” – tylko tyle, a może aż tyle.

W dziale Aktualności przeczytamy o wszystkich nowych produktach i usługach. W zakładkach na dole strony możemy zapoznać się z informacjami o samym banku, poczytać firmowego bloga, zapoznać się z tabelą opłat i prowizji czy sprawdzić tablicę ogłoszeń i forum. A to tylko część z tego, co ING Bank Śląski przygotował dla odwiedzających.

Ponad 236 tys. osób polubiło profil banku na Facebooku – jest to liczba naprawdę imponująca i najlepszy dowód na to, że ING Bank Śląski nie boi się konfrontacji nie tylko ze swoimi klientami, ale też z osobami, które nimi nie są. Pod niektórymi postami pojawiają się oczywiście różnego rodzaju niewygodne pytania, jednak przedstawiciel banku, z tego co zauważyliśmy, zawsze na nie odpowiada. Co więcej, odpowiada bardzo rzeczowo.

Na stronie ING Banku Śląskiego nie tylko mamy podany numer infolinii, ale też dostępna jest opcja „Zostaw numer, oddzwonimy”, dzięki której nie musimy czekać w kolejce na połączenie. Bez trudu odnajdziemy też najbliższy oddział lub bankomat. Mamy również możliwość porozmawiania z konsultantem na czacie, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z jakichś powodów nie przepadają za rozmowami telefonicznymi, ale też nie chcą długo czekać na odpowiedź, którą do banku wyślą e-mailem.

Za co klienci cenią ING Bank Śląski

Opinie klientów o ING Banku Śląskim są w większości pozytywne, a w komentarzach często pojawia się krótkie „brak zastrzeżeń”. Warto przy tym dodać, że zwykle są to stanowiska osób, które z bankiem związane są od wielu lat, o czym zresztą również wspominają w komentarzach. Wiele z nich zwraca też uwagę na miłą i profesjonalną obsługę. Również płacenie telefonem z BLIK w ING Bank Śląski opinie ma bardzo pozytywne. Klienci chwalą też szybkość obsługi oraz produkty, w szczególności te, w których prowadzenie konta nic nie kosztuje. Dużo dobrych słów przeczytać można ponadto o oferowanych przez bank lokatach i kredytach – tu uwagę zwracają w szczególności konkurencyjne warunki i często organizowane promocje.

Ułatwienia dla klientów ING Bank Śląski

Bank stworzył bardzo szeroką gamę produktów zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Jest w czym wybierać, a to dla klienta bardzo istotna rzecz. Co więcej, również kontakt z bankiem jest ułatwiony – nie jest to wyłącznie infolinia (dostępna dodatkowo dla osób anglo- i rosyjskojęzycznych), ale również czat i opcja „Zostaw numer, oddzwonimy”, nie wspominając o rozbudowanej sieci placówek.

Jak przystało na nowoczesny podmiot, ING Bank Śląski umożliwia swoim klientom załatwienie wielu rzeczy przez Internet, bez wychodzenia z domu. Aplikacja Moje ING mobile opinie ma bardzo dobre, bo dzięki niej dostęp do wszystkich funkcji systemu bankowości internetowej mamy z własnego telefonu. Szybkie logowanie, powiadomienia Push i mobilna autoryzacja to tylko niektóre z zalet Moje ING mobile.

Na dobrze zaprojektowanej witrynie ingbank.pl znajdziemy wszystkie ważne informacje dotyczące produktów i usług oferowanych przez ING Bank Śląski. Oczywiście posiadając konto, online dokonamy też większości operacji bankowych.

Lokaty ING Bank Śląski opinie mają naprawdę dobre, podobnie sprawa przedstawia się z kredytami i kontami osobistymi oraz firmowymi. Bank nie zapomniał również o ubezpieczeniach dla swoich klientów. Ochroną objąć możemy spłatę zadłużenia i kartę, ale także skorzystać z ubezpieczenia podróżnego, ubezpieczenia auta i domu oraz ubezpieczenia na życie.

Promocje ING Bank Śląski

Jak już wspominaliśmy, o najważniejszych promocjach banku dowiemy się, odwiedzając witrynę ingbank.pl, ale oczywiście nie zaszkodzi też polubienie profilu podmiotu na Facebooku. ING Bank Śląski oferuje w promocji zarówno konta osobiste, jak i na przykład kredyty hipoteczne czy większy procent na koncie oszczędnościowym. Aktualnie organizowana jest promocja dla konta osobistego Direct – zakładając je, mamy szansę zyskać nawet 140 zł. Wystarczy otworzyć konto przez Internet do 30 lipca 2018 roku, a do 30 listopada 2018 roku wykonać transakcje za min. 1000 zł – BLIKIEM lub kartą wydaną do konta. Dodatkowe 20 zł otrzymamy za 3 transakcje BLIKIEM w Internecie, kolejne 20 zł, gdy na nasze konto wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (minimum 1000 zł).
W roku 2016 dużą popularnością cieszyła się promocja „Pożycz i zyskaj więcej”, dotycząca kredytu gotówkowego na zakup nowego lub używanego samochodu (nagroda w wysokości pierwszej raty pożyczki i 10% zniżki na ubezpieczenie OC/AC). Z kolei w roku 2014 w promocji „Bądź aktywny i poleć konto znajomemu” posiadacze konta osobistego w ING Bank Śląski mogli zyskać 100 zł za każde polecenie (oczywiście pod warunkiem, że polecona osoba również konto osobiste otworzyła).

Czym ING Bank Śląski wyróżnia się na rynku

Osoba, która zastanawia się nad skorzystaniem z usług banku, stoi przed niełatwym wyborem, a to głównie z powodu dużej ilości produktów, jaką ING Bank Śląski posiada w swojej ofercie.

Niesłabnącą popularnością cieszą się oczywiście konta za 0 zł, bo chociaż inne banki również takowe oferują, czasem – wbrew pozorom – występować mogą tutaj znaczące różnice. Chodzi o to, że zwykle darmowe konto jest takim tylko wówczas, gdy spełnione zostaną dodatkowe warunki. Na szczęście ING Bank Śląski jasno o tych warunkach informuje, a także dokładnie wyjaśnia wszelkie wyjątki od reguły (np. nie zawsze i nie wszystkie rodzaje przelewów internetowych są darmowe).

Aplikacja mobilna Moje ING Mobile to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla klientów obeznanych z technologicznymi nowinkami, jednak warto pamiętać, że klient bardziej tradycyjny nie powinien mieć większych problemów z odnalezieniem placówki ING Banku Śląskiego w swojej okolicy – jest ich naprawdę dużo.

Kredyt w ING Bank Śląski opinie ma naprawdę dobre, głównie z uwagi na jasne warunki, na jakich jest oferowany. Podobnie ma się sprawa z lokatami – wszystko czarno na białym, bez niedomówień i ukrytych opłat – wystarczy dokładnie zapoznać się z ofertą.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu z nami. Może masz jakieś ciekawe promocje - chętnie wymienimy doświadczenia.