Przechodzisz właśnie na stronę:
Powrót

PKO Bank Polski – Opinie

0

Szymon Masło |

25 sierpnia 2018

Krótka informacja o PKO Bank Polski

PKO Bank Polski – Opinie

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, jak również jedna z wiodących grup finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Bank istnieje już prawie 100 lat (założony został w roku 1919), zatem rynkowego doświadczenia nie można mu odmówić. Sam siebie określa jako silny i nowoczesny bank uniwersalny, który łączy dominującą rolę w sektorze detalicznym z ciągłym wzmacnianiem swej pozycji rynkowej w segmentach korporacyjnym oraz inwestycyjnym. Od roku 2014 buduje także pozycję w branży ubezpieczeniowej. Warto dodać, że PKO Bank Polski od wielu lat zwiększa też swoją wartość dla akcjonariuszy, wypracowując stabilny zysk. Jest również liderem bankowości w Polsce pod względem liczby prowadzonych rachunków bieżących, wydanych kart płatniczych oraz wartości udzielonych kredytów hipotecznych. Liczba placówek pod koniec 2017 roku wyniosła 1192, ale do tego doliczyć trzeba 745 agencji. Nie zapominajmy również o bankomatach, których PKO Bank Polski ma w kraju ponad 3000. Istotną informacją będzie również ta, iż utworzona w 2010 roku Fundacja PKO BP realizuje liczne inicjatywy na rzecz dobra publicznego, a sam bank wierny jest idei społecznej odpowiedzialności biznesu. W naszej analizie przyjrzymy się produktom, jakie oferuje, witrynie internetowej, a także innym zmiennym, jak chociażby opinie klientów o PKO BP w Internecie czy organizowane przez podmiot promocje.

 

 

Podstawowa oferta PKO Bank Polski

Bank zapewnia klientom indywidualnym możliwość otwarcia konta (m.in. osobistego, oszczędnościowego, walutowego oraz dla dzieci i młodzieży) czy wydania karty (np. do konta, kredytowej, obciążeniowej, a nawet Karty PKO Junior dla młodszych użytkowników). Poza tym klienci skorzystać mogą z szybkiej pożyczki przez Internet (z możliwością dodatkowego ubezpieczenia) i ustalić limit odnawialny czy też debet na swoim koncie. Dodatkowo zainteresowane osoby ubiegać się mogą o pożyczkę hipoteczną. Jak większość banków, również PKO BP daje możliwość otwarcia różnego rodzaju lokat oraz zainwestowania środków w fundusze inwestycyjne PKO TFI. Ma to oczywiście wpływ na opinie klientów o PKO BP – ludzie lubią mieć wybór, a w przypadku tego banku jest on naprawdę spory.
Bank nie zapomina oczywiście o przedsiębiorcach. Ci mają możliwość założenia konta firmowego i jednoczesnej rejestracji w CEIDG (w jednym wniosku), skorzystania z „Pożyczki na start” (już od pierwszego dnia działalności firmy) czy z leasingu (finansowanie nowych i używanych pojazdów). Możliwy jest dodatkowo kredyt obrotowy MSP na dowolny cel związany z działalnością firmy (opinie o kredycie w PKO BP są w większości pozytywne) czy pożyczka hipoteczna MSP. Ponadto PKO Bank Polski ma w swojej ofercie m.in. kredyt inwestorski i otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy. Jeśli przedsiębiorcy zależy na szybkim finansowaniu obrotowym firmy, skorzystać może z kolei z pełnego lub niepełnego factoringu, bo taką możliwość bank również oferuje.

Witryna internetowa PKO Bank Polski

Na platformie pkobp.pl trudno się zgubić. Mimo wielu różnych zakładek odwiedzający od początku wie, gdzie powinien się kierować, by uzyskać dokładnie te informacje, jakich poszukuje (intuicyjność obsługi). Na samej górze strony mamy zatem podział na klientów indywidualnych, firmy, przedsiębiorstwa oraz korporacje i samorządy. Po wybraniu interesującej nas sekcji, poniżej widzimy linki bardziej szczegółowe, jak na przykład konta, karty, kredyty hipoteczne, leasing czy factoring. PKO Bank Polski nie zapomniał też o kursach walut czy notowaniach giełdowych – one również znajdują się na witrynie i są naprawdę dobrze wyeksponowane.
Jeśli interesuje nas na przykład to, gdzie znajdziemy najbliższą placówkę czy bankomat PKO BP, wystarczy kliknąć odpowiednią zakładkę. Aplikacja mobilna? Oczywiście – o niej również wszystkiego dowiemy się na stronie. Tabele opłat i prowizji dostępne są w plikach PDF, a informacje prawne mają osobną sekcję i uzyskamy z nich informacje m.in. o RODO, gwarantowaniu depozytów, FATCA czy CRS.
PKO Bank Polski stworzył na swojej stronie dział „Aktualności”, ale na bieżąco możemy być również dzięki zapisaniu się do newslettera – to dzięki niemu szybko dowiemy się o nowościach, promocjach i ofertach specjalnych, a także otrzymamy najbardziej aktualne informacje dotyczące rynku pieniężnego i kapitałowego.
Na samym dole strony znajduje się link do angielskiej wersji serwisu (English Version), co z pewnością ucieszy użytkowników nie posługujących się lub słabo znających język polski.

Za co klienci cenią PKO Bank Polski?

Internet to doskonałe źródło, dzięki któremu poznać możemy opinie o PKO BP wyrażone przez jego klientów. Wielu z nich chwali sobie bardzo profesjonalny poziom obsługi przez infolinię, gdzie – według ich słów – nie mamy do czynienia z niekończącym się przełączaniem do innego konsultanta (prawdziwa zmora dla dzwoniącego interesanta). Co istotne, duża część osób w podobny sposób chwali profesjonalizm doradców z placówek. Nie brakuje też pozytywnych głosów dotyczących częstych promocji. Tym, co dodatkowo podkreśla wielu klientów jest bezpieczeństwo ich pieniędzy, zatem sprawa najistotniejsza – PKO Bank Polski to jednak podmiot z długą historią i tradycjami, cieszący się dużym zaufaniem, ale też świetnie odnajdujący się w zmieniającej się rzeczywistości. Oczywiście nie zabrakło też pozytywnych opinii dotyczących popularnego „Konta za Zero”, czemu trudno się dziwić – spełniając kilka warunków jest ono rzeczywiście darmowe i wiele osób wypowiadało się, że od lat nie zapłacili za nie ani grosza. Bank PKO BP opinie klientów z pewnością docenia, stąd ciągłe innowacje i ułatwienia, jakie dla nich wprowadza.

Ułatwienia dla klientów PKO Bank Polski

Infolinia banku czynna jest 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to ogromny ukłon w stronę klienta, bowiem w żadnym momencie nie jest on pozostawiony sam sobie i zawsze (choćby był to środek nocy) skorzystać może z pomocy bankowego doradcy.

Jak już podkreślaliśmy, również strona internetowa banku jest intuicyjna i spełnia swoje zadanie pod względem informacyjnym. Dodatkowo uwagę zwraca pozbawiony żargonu branżowego język, dzięki czemu nawet finansowy laik bez problemu zrozumie zamieszczone na witrynie treści.

Bank PKO BP ma swój fanpage na portalu Facebook, gdzie aktualnie zdobył ponad 123 300 polubień. Ciekawie prowadzony profil umożliwia śledzenie tego, co aktualnie dzieje się w środowisku bankowym. Dodatkowo bank posiada konta na Twitterze oraz na YouTube.

Klienci PKO Banku Polskiego mają oczywiście bardzo dużą możliwość samego wyboru oferowanych produktów, ale też do ułatwień zaliczyć trzeba tzw. e-Urząd. Dzięki temu rozwiązaniu załatwić możemy sprawy urzędowe przez serwis internetowy – bez kolejek i bez wychodzenia z domu. Można więc złożyć wniosek o 500+ czy o wyprawkę dla dziecka, ale też na przykład zarejestrować działalność gospodarczą, sprawdzić punkty karne (oby nie było to konieczne) albo zawnioskować o wydanie dowodu osobistego.

Aplikacja mobilna IKO, którą wprowadził PKO BP, zajęła I miejsce wśród 100 aplikacji bankowych na świecie wg użytkowników (Retail Banker International). Za jej pomocą możemy wygodnie obsługiwać swoje konto i finanse w językach polskim, rosyjskim, angielskim i ukraińskim. Aplikacje pobrać można z Google Play, App Store oraz z witryny Microsoft. Można również wpisać swój numer telefonu na witrynie iko.pkobp.pl i otrzymać link do aplikacji SMS-em. Warto dodać, że pojawiające się o IKO PKO BP opinie klientów są w przeważającej większości pozytywne.

Promocje PKO Bank Polski

W momencie pisania tej recenzji na stronie banku znaleźliśmy promocję naprawdę dużego kalibru: płacąc kartą Mastercard PKO BP wziąć można udział w loterii, w której nagrodą główną jest wyjazd na finał Ligi Mistrzów w Kijowie. Inna aktualna promocja to Program rabatowy dla posiadaczy Warszawskiej Karty Płatniczej.

Kończąca się właśnie inna promocja polega na otwarciu funduszu inwestycyjnego w iPKO i dokupywanie kolejnych funduszy bez żadnych dodatkowych opłat.

PKO Bank Polski stworzył dodatkowo tak zwany „Program przywilejów”. Klienci otrzymują dzięki niemu bardzo korzystne rabaty m.in. w wydawnictwach, firmach reklamowych, galeriach sztuki, winiarniach i księgarniach. Co więcej, zniżki otrzymać można również w klubach sportowych, salonach samochodowych, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych czy SPA i klinikach medycznych. Jest to stała promocja, a na liście wciąż pojawiają się nowe firmy, w których otrzymamy rabat.

W przeszłości PKO Bank Polski również nie próżnował. W roku 2016 ruszyła na przykład promocja „Dużo za zero”, gdzie za założenie konta i wykonanie jednej płatności kartą można było dostać 10 biletów do sieci kin Cinema City lub Helios. W roku 2015, w III edycji promocji „Mam PKO” można było otrzymać 100 zł za założenie konta i 50 zł za każde polecenie. Innym przykładem jest „Konto dla młodych” – w roku 2012 bank oferował je na naprawdę korzystnych warunkach – zero złotych za prowadzenie i przelewy internetowe, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz 10% premii za płatności kartą w sieci. Dodatkowo – możliwość skorzystania z preferencyjnego kredytu studenckiego.

Czym PKO Bank Polski wyróżnia się na rynku?

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, jest szeroka gama produktów, którą PKO BP oferuje zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom czy korporacjom. Możliwość wyboru zawsze jest czymś pozytywnym, a opinie o banku, na które trafiliśmy online, tylko to potwierdzają.
Dużą popularnością cieszy się oczywiście darmowe konto. Nie wszystkie banki zdecydowały się na wprowadzenie takiego rozwiązania, tymczasem dla klienta jest to naprawdę nie lada gratka, bo chyba nikt nie lubi otrzymywać wyciągów bankowych, na których połowa operacji to prowizje i opłaty bankowe.
Jak już zaznaczaliśmy, PKO Bank Polski pamięta o swoich klientach i lubi kusić ich ciągłymi promocjami. Czasem przeznaczone są one jedynie dla klientów nowych, ale trzeba przyznać, że i stali klienci nie mają tu powodów do narzekań – wystarczy wspomnieć opisywany już „Program przywilejów”, który daje naprawdę wiele korzyści.
Idąc z duchem czasu, PKO BP zainwestował w nowoczesną aplikację mobilną IKO, która została doceniona również poza granicami Polski. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu na swoich telefonach komórkowych, rozwiązanie to jest naprawdę przydatne i sądząc po opiniach – zostało docenione przez klientów.

Podsumowanie informacji na temat PKO BANKU POLSKIEGO.

Darmowe konto, załatwienie przez Internet spraw, które normalnie załatwiać musielibyśmy w urzędzie, wygodna aplikacja mobilna, a na dodatek profesjonalna strona internetowa z całym mnóstwem przydatnych informacji i dokładnym opisem produktów – to wszystko oferuje swoim klientom PKO Bank Polski. Podmiot, któremu zaufało kilka pokoleń Polaków i który ciągle zajmuje wysoką pozycję w bankowych rankingach.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy klientem indywidualnym, czy też prowadzimy firmę, w PKO Banku Polskim z pewnością znajdziemy coś interesującego dla siebie. Możemy ponadto być pewni, że w przyszłości czekać na nas będą interesujące promocje i nowe, ciekawe rozwiązania, nad którymi PKO BP nieustannie pracuje.

Nikt chyba nie zaprzeczy, że jest to bank z tradycjami i długą historią. Jednak podmiot ten doskonale odnajduje się na obecnym, nowoczesnym rynku, wciąż inwestując w technologie i zachęcając do swojej oferty także młodych klientów. Tych, którzy – mówiąc przysłowiowo – urodzili się już z telefonem komórkowym w ręku i nigdy nie byli w bankowej placówce, ponieważ przyzwyczaili się, że wszystko załatwić można online. PKO Bank Polski daje im taką możliwość.

Nie zapominajmy jednak, że Internet to nie wszystko. Dlatego, jak przystało na bank z tradycjami, PKO BP wciąż otwiera nowe placówki, gdzie w sposób można by rzec klasyczny, klienci załatwią sprawy związane ze swoimi finansami. A jest to wciąż naprawdę spora grupa osób i również z tytułu konto w PKO BP opinie ma w większości pozytywne.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu z nami. Może masz jakieś ciekawe promocje - chętnie wymienimy doświadczenia.